Grafik Tasarım Eğitimleri: Geleceğinizi Tasarlayın

Grafik Tasarım Eğitimleri

Grafik Tasarım Eğitimleri, grafik tasarımın temel prensiplerini dikkate alarak yaratıcı çalışmalar ve zengin içerik ortaya koyma amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar bütünüdür.

Söz konusu eğitim reklamcılık ve dijital tasarım sektörünün bir parçası olmayı arzu edenler açısından ‘uzmanlık’ kazanmada büyük bir role sahiptir. Adobe Illustrator, InDesign ve Photoshop gibi dünyaca kabul gören araçların kullanımında profesyonellik kazanmayı hedefleyen eğitimler çerçevesinde; logo tasarımı, broşür tasarımı, web sitesi hazırlama ve katalog tasarımı gibi pek çok alanda yetkinlik kazanmak mümkündür.

Siz de profesyonel grafik tasarım eğitimleri alarak ‘uzmanlık’ kazanmayı ister misiniz? Bunu yapmak için hangi araçları öğrenmeniz gerektiğini ve öğrenme sürecinde sizi nelerin beklediğini bilmelisiniz!

En Önemli Araçlar

Dijitalleşmenin hız kesmeden sürdüğü dünyamızda görsellik git gide önem kazanmaktadır. Rakiplerden farklılaşmak isteyen hemen her marka sektör ayırt etmeksizin grafik tasarım çalışmalarına başvurmaktadır.

Tam da bu noktada grafik tasarım eğitimi almış uzmanların kaliteli tasarımlarından faydalanma mümkündür. Özellikle Adobe Illustrator, InDesign ve Photoshop gibi araçların kullanımıyla ihtiyaçlara yetkinlikle cevap verebilme kabiliyeti kazanmanız mümkün.

Yukarıda bahsi geçen programlar sayesinde; kurumsal marka kimliği tasarımı, ambalaj tasarımı ve sosyal medya çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz. Renkleri, simgeleri ve diğer bütün unsurları kaliteli bir şekilde kullanarak taleplere en doğru şekilde cevap verebilirsiniz. Bu nedenle ‘bir grafiker hangi programları bilmeli?’ sorusuna en doğru cevap Adobe Illustrator, InDesign ve Photoshop olacaktır.

Profesyonel Grafik Tasarımcı Olmanın Yolları

Profesyonel bir grafik tasarımcı olmak bu yola baş koyan hemen herkesin en büyük hayalidir. Ancak çoğu kimse ‘bir grafik tasarımcı kendini nasıl geliştirir?’ sorusuna bir türlü cevap bulamaz. 

Aslında cevap sorunun içinde gizlidir. Kariyerinizde başarılı olmak için öncelikle doğru kaynakları ve araçları keşfetmeniz gerekir. Yani araştırmacı ruhunuzu öne çıkarmalısınız.

Adobe Illustrator, InDesign ve Photoshop bilerek dünyanın her yerinde iş bulabilirsiniz. Hatta becerilerinizi geliştirerek freelancer olma ya da home office çalışma mantığıyla hayatınıza yön verebilirsiniz. Dijitalleşmenin etkisiyle grafik tasarıma olan talebi kendi lehinize çevirebilirsiniz.

Grafik Tasarım Eğitimleri | İstanbul Ticaret Üniversitesi

Eğitim ve Deneyim Kazanma

Tasarım Eğitimleri; hayal dünyası geniş kimselerin teknik birikimini arttırarak daha başarılı çalışmalara imza atmasını sağlar. Becerileri biraz farklı düşünme biraz da kendini keşfetme yoluyla ortaya çıkaran eğitimler yalnızca program bilgisiyle sınırlı değildir.

Potansiyelin farkına varmayı sağlayan eğitimler aynı zamanda deneyimlerin paylaşılmasıyla en doğru sonuçlara ulaşmanızı destekler. Profesyonel bir grafik tasarımcı olma yolunda eğitimleri alarak kendinize yatırım yapabilirsiniz.

Eğitim alırken aklınıza takılan bir soru da ‘grafik tasarım ne kadar zamanda öğrenilir?’ sorusu olacaktır. Eğitimler 40 saatlik bireysel eğitimlerin yanı sıra 12 saatlik 5 kişiden oluşan grup eğitimleri şeklinde gerçekleşmektedir.

Size en uygun olanı seçerek Adobe Illustrator, InDesign ve Photoshop araçlarında uzmanlaşma yolunda ilk adımı atabilirsiniz. Kariyer yolculuğunuzda ilk ve en cesur adımı atmanın şimdi tam sırası!

adobe illustrator egitimi 2

Adobe Illustrator Birebir Eğitim

40 saat Adobe Illustrator Eğitimi ile, ileri seviyede Illustrator kullanma yeteneğine sahip olacaksınız.

Adobe Illustrator Grup Eğitimi

12 saat Adobe Illustrator Eğitimi ile, temel seviyede Illustrator kullanma yeteneğine sahip olacaksınız.

Ücretsiz eğitim mi arıyorsunuz?

1 milyon kişi Adobe Illustrator programını Youtube kanalımda öğrendi. Bunların arasına katılmak istersen Youtube kanalımı ziyaret edebilirsin.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Hakkımda
  • Adobe Eğitimleri
  • Blog
  • Workshop
  • Kurumsal / İletişim